Yangın Eğitimi

simsekler_egitimGenel Yangın Eğitimi:

Amaç:  İşletmenizde ortaya çıkabilecek yangın riskleri hakkında çalışanların bilgilendirilmesi ve bu  risklere karşı doğru davranış biçimlerinin kazandırılmasıdır.
İçerik: Temel yangın bilgisi, yanıcı madde türleri, yangının sebep ve sonuçları, yangın sınıfları,  yangın güvenlik önlemleri, yangın söndürücü madde türleri ve özellikleri, yangın söndürme teknikleri, yangın  güvenlik malzemeleri, yangınla mücadele ekipmanları, yangın anında ve sonrasında yapılacaklar.
Uygulama: Eğitimin süresi ve konuları ihtiyaca göre belirlenebilmekte olup, sunum şeklinde yapılacak teorik eğitim sonrasında, yangın güvenlik malzemelerinin kullanımı ve söndürme tatbikatı ile uygulanmaktadır.
Belgelendirme: Eğitim sonunda katılımcılara, “Katılım Belgesi” verilecek olup, 4 saat ve üzeri eğitimlerde ise eğitim sonunda yapılacak yazılı değerlendirme ile kişilere “Katılım Sertifikası” verilecektir.

Acil Durum Ekipleri Eğitimi:

Amaç: İşletmenizde meydana gelebilecek acil durumlar hakkında çalışanların bilgilendirilerek acil durum anında ekiplerin görev, yetki ve sorumluluklarını bilir, uygulayabilir olmalarını sağlamak.
İçerik: Genel yangın eğitimi, acil durum tanımları, acil durum planı organizasyonu, ekiplerin görev dağılımları, ekipler arası koordinasyon, acil durum müdehale ekipmanlarının kullanımı, kişisel koruyucu donanımlar, bina tahliye yöntemleri, acil durum anında ve sonrasında yapılacaklar
Uygulama: Sunum şeklinde yapılacak teorik eğitim sonrasında, yangın söndürme, kurtarma, koruma ve bina tahliye uygulamaları ile acil durum tatbikatı yapılmaktadır.
Belgelendirme: Eğitim sonunda katılımcılara, “Katılım Belgesi” verilecek olup, tam gün eğitimlerde ise eğitim sonunda yapılacak yazılı değerlendirme ile kişilere “Katılım Sertifikası” verilecektir.

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com